Nabídka stromků
V nabídce je každoročně několik tisíc vánočních stromečků různých druhů i kvalit a to ve všech velikostech, od těch nejmenších stromečků v kontejnerech až po třímetrové řezané vánoční stromky.
Řezaný vánoční stromek:
- jedle kavkazská (Abies nordmanniana)
- smrk pichlavý (Picea pungens)
Vánoční stromek v kontejneru:
- jedle kavkazská (Abies nordmanndiana)
- smrk pichlavý (Picea pungens)
Řezané vánoční stromky:
Vánoční stromky v kontejnerech:
V dnešní době je stále oblíbenější vánoční stromek v kontejneru, tedy květináči. Je to řešení nejen ekonomické a ekologické. Mnoho citlivých povah má mnohem lepší pocit, když si svůj smrček nadále opečovává, než když ho vyhazuje kolikrát ani nevěda kam. Jenže aby stromek v květináči opravdu pár let vydržel, musí se s ním zacházet podle určitých pravidel.
Venkovní stromek si do bytu můžete vzít pouze na krátkou dobu, pokud chcete, aby přežil i na příští rok. Ideální je doba den až tři, maximálně však na týden. Ten už ale představuje pro stromek značnou zátěž.
Aklimatizace
Po delším pobytu v teple by se totiž „probudil“, začal rašit a návrat do zimy by nepřežil. Z tohoto důvodu by měl stát v místnosti na co nejchladnějším místě, musíte jej také dostatečně zalévat a rosit, klidně ho i ochlaďte kouskem sněhu.
Před Vánocemi dopřejte stromku především důkladnou aklimatizaci nejlépe čtrnáct dnů před umístěním do tepla by měl stát na chladnější světlé chodbě či v garáži. Pokud máte možnost teplotu „odstupňovat“ a přenést ho přes více takových odpočívadel, tím lépe. Ten samý postup zopakujte poté, co stromek svou úlohu splní samozřejmě v opačném sledu. Pokud venku silněji mrzne, raději počkejte a na přechodném místě jej ponechejte déle.
Život stromku domácího
Málokdo by chtěl mít stromeček v obývacím pokoji stále. Ostatně stromu zvyklému na venkovní klima a zimní období klidu by to ani nesvědčilo. Jeho místo proto stále zůstává na zahradě, kde může být vsazen do země nebo trvale pěstován v dostatečně velké nádobě. V květináči může bydlet i na balkóně či terase. Nádobu je však v zimě třeba obalit izolací, aby kořeny nepromrzly. V zemi jsou ale chráněné mnohem lépe. Proto se doporučuje nádobu zapustit třeba na zahradě do země. Pokud je v ní stromek pěstován trvale, neobejde se přes sezónu bez přihnojování, samozřejmě bez zálivky a každým rokem bude potřebovat květináč-kontejner o číslo větší.